České kanceláře na Slovensku, Tour de Polsko i VASE Legal

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Z českých kanceláří je na Slovensku nejsilnější Havel & Partners, vyplývá z aktuálních výsledků slovenského žebříčku Právnická firma roku. Advokátní kancelář Švehlík & Mikuláš je už definitivní minulostí, když „navazující“ skupinu SAMAK opustil Zdeněk Mikuláš. Na advokátním trhu se toho ale děje mnoho, všimneme si ještě novinek u Hajduk & Partners nebo Valouch a Servus. 

Slovenský týdeník Trend a Epravo.sk vyhlásily výsledky letošního ročníku slovenské Právnické firmy roku. Domácí kanceláří je Růžička and Partners, mezinárodní Havel & Partners, která vyhrála rovněž oborové kategorie Hospodářská soutěž a Zdravotnické právo. Má tak jen o jednu cenu méně než nejúspěšnější Růžička and Partners. 

„Minulý rok jsme významně posílili naši lokální přítomnost na Slovensku a se specializovaným týmem pěti zkušených kolegů, tak dokážeme obsloužit i ty největší projekty a nejnáročnější klienty,“ uvedl k ocenění v hospodářském právu Robert Neruda a Václav Audes přidal některá fakta k ceně za zdravotnické právo: „Odborníci kanceláře disponují unikátním know-how, praktickými zkušenostmi a detailním přehledem o tržních standardech. Tým úzce spolupracuje i s ostatními specializovanými skupinami kanceláře, což umožňuje efektivnější a rychlejší poskytování špičkových právních služeb ve všech dalších oblastech práva, vždy se zohledněním specifik sektoru farmacie a zdravotnictví.“

Z českých kanceláří se v čele jedné z kategorií žebříčku umístila už jen PRK Partners, a to v právu obchodních společností. Z mezinárodních kanceláří uspěly ještě Eversheds Sutherland (v Právu životního prostředí, kde je dlouhodobě díky Bernhardovi Hagerovi nesmírně silná) a Kinstellar za Restrukturalizace a insolvence. Ostatní ceny braly slovenské kanceláře. 

Zajímavé je ale rovněž dění v tuzemské advokacii. Zdeněk Mikuláš opustil Samak a své práci se bude dál věnovat v nové skupině Talars. Velmi inspirativní je pak také aktuální projekt třinecké kanceláře Hajduk & Partners Tour de Polsko, jímž se v první polovině května představí potenciálním polským klientům, kteří mohou plánovat expanzi na český nebo slovenský trh, i možným spolupracujícím právníkům ve Varšavě, Gdaňsku, Poznani a ve Vratislavi. A Valouch Servus spustili nové webové stránky, kterými se přihlásili i ke značce VASE Legal. VA a SE odkazuje k příjmením obou advokátů, je to ale poměrně snadné přečíst také jako „Vaše“. Což je dobře vymyšlená značka.

Předchozí

Unii podnikových právníků dál povede Marie Brejchová

Novela advokátního tarifu je v připomínkovém řízení

Další