Valašské Meziříčí je nejlepším městem pro byznys v kraji

|

Městem pro byznys ve Zlínském kraji se stalo Valašské Meziříčí na Vsetínsku. Zvítězilo v regionálním kole srovnávacího výzkumu, který hodnotí podnikatelské prostředí. Podle pořadatelů má Valašské Meziříčí kvalitní webové stránky z pohledu podnikatelů, podporuje elektromobilitu a radnice dává peníze do bydlení, veřejné dopravy a sportu. Na druhém místě skončil Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku, třetí byl Vsetín. Výsledky zpracovává analytická agentura Datank, organizátoři je v pondělí vyhlásili ve Zlíně.

Agentura hodnotí ve výzkumu obce s rozšířenou působností v Česku i pražské městské části. Hodnocení je rozdělené do dvou hlavních kategorií – podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Webové stránky Valašského Meziříčí nabízejí podle hodnotitelů podnikatelům vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou, také další informace a odkazy. Elektromobilitu podporuje i v regionu nejvyšší počet dobíjecích stanic v přepočtu na sto firem. Ve městě je také dostatek volných pracovních sil. Počet obyvatel města stoupá.

„Jsem starostou Valašského Meziříčí desátým rokem a je to poprvé, co jsme získali toto prestižní ocenění, takže si ho moc vážím. Je to výsledek dlouhodobé práce nejenom radnice, ale určitě i podnikatelů a občanů našeho města, kteří často chodí s podněty, které zapracováváme. Zmínil bych nárůst počtu obyvatel. Naše město se velmi dobře vypořádalo s ukrajinskými uprchlíky. Našli jsme pro ně ubytování a co je důležité, naši podnikatelé pro ně našli práci,“ uvedl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO).

V Rožnově pod Radhoštěm přibývá podnikatelů, je tam také v rámci kraje nadprůměrný počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel i nízký koeficient daně z nemovitosti. Vsetín uspěl v testu elektronické komunikace, který fiktivními podnikatelskými dotazy ověřuje, jak kvalitně a rychle odpovídají živnostenské úřady na dotazy podnikatelů. Ve městě je také řada firem s více než 250 zaměstnanci. Radnice se může pochlubit nejnižšími náklady na dluhovou službu v kraji, uvedli hodnotitelé.

V posledních dvou letech bylo Městem pro byznys ve Zlínském kraji krajské město Zlín. Na druhém místě loni skončilo Uherské Hradiště, třetí byl Rožnov pod Radhoštěm.

Předchozí

Soňa Kotrbová zamířila do PwC Legal. V CEE povede její BD

StartupJobs: Na pracovním trhu je největší množství kandidátů od covidu

Další