Velké personálie pokračují. A „Jugoslávie“ táhne

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Nejen v advokacii probíhaly a probíhají přes léto velké personálie – další, nový nástup dřívějšího šéfa jedné advokátní kanceláře, vám mimochodem oznámíme v pondělí, ale zatím je na něj nformační embargo. Olomoucké vrchní státní zastupitelství totiž bude mít brzy nového šéfa a je zajímavé podívat se i na to, kdo se o tuto funkci vlastně ucházel. Bez většího povšimnutí pak v končícím létě výrazně posílala své pozice na někdejším „jugoslávském“ trhu také jedna z významných právních firem působících i v České republice. A konečně, jedna z pražských kanceláří chystá velkolepý večírek pro olomoucké juristy, jímž jim zpříjemní nadcházející začátek nového semestru.

Novým vrchním státním zástupcem v Olomouci se stane dosavadní ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Radim Dragoun, který vyhrál související výběrové řízení, „a to zejména z důvodů předchozí využitelné praxe ve vedoucích pozicích, kvalitně zpracované koncepce rozvoje Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, přesvědčivého vystupování a vyjadřovacích schopností“. Dragoun tak porazil další dva přihlášené: Radka Bartoše, náměstka vrchního státního zástupce v Olomouci a Adama Bašného, evropského pověřeného žalobce a také dřívějšího náměstka pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. O obou jistě ještě uslyšíme.

I pro české advokáty je stále zajímavější bývalý „jugoslávský“ trh. Peterka & Partners má od března pobočku v Chorvatsku a od července své pozici v Srbsku velmi výrazně posílala kancelář Kinstellar, která se na tamějším trhu spojila s firmou SOG. Ta je na místní poměry opravdu velká, působí v ní přes 30 právníků, které vede jako managing partner Miloš Velimirović, který má – podobně jako další partneři kanceláře – dlouholeté zkušenosti v byznysových oblastech práva. 

Další zajímavou akci – letos už několikátou v pořadí, zejména po koncertu pro studenty pražské právnické fakulty – chystá na 17. září kancelář Císař, Češka, Smutný, která tak své letošní 30. narozeniny pojímá opravdu velkolepě. Na schodech Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci totiž uspořádá Welcome party s heslem Don’t be afraid of MUSIC and LAW. „Můžete se těšit na netradiční hudební zážitek. Naši speciální hosté vám přinesou mix hudebních žánrů, který vás zaručeně překvapí a nadchne. Připravte se na něco, co jste ještě nikdy nezažili!“ zve kancelář na akci, na níž je po registraci bezplatný vstup, na Facebooku a slibuje „večer plný hudby, dobrého jídla, skvělých drinků a zábavy“.

Předchozí

PRK radila při prodeji GoOutu

Deloitte Legal pomohla italské firmě Savino Del Bene na český trh

Další