Vyšlo březnové číslo Lawyers & Business!

|

Editorial Jana Januše – Válka na Ukrajině má a bude mít výrazné dopady na celý svět, na jeho fungování i na jeho plány. Znovu se tak otevře debata o klimatické regulaci a udržitelnosti, které jsme věnovali hlavní téma březnového čísla magazínu Lawyers & Business.

Ať už se bude ubírat jakkoli, to, co pro náš časopis říká Tomáš Prouza, bude platit stále: „Green Deal neboli Zelená dohoda pro Evropu je unikátní příležitost, jak konečně zmodernizovat českou ekonomiku. A to za výrazné pomoci finančních zdroj z Evropské unie. Musí se stát jedním z pilíř pro znalostní ekonomiku a inovace. Pro české podniky se bude jednat o skvělý nástroj pro další modernizaci a zvýšení podílu finální výroby. Bude to samozřejmě bolet, protože roky u nás o transformaci české ekonomiky jen mluvíme, ale teď už musíme začít konat. Navíc díky evropským peněz m bude ta transformace levnější než kdykoli jindy.“ Přečtete si ale třeba i velkou analýzu Tomáše Sequense z KŠB Změny zelené taxonomie: Cesta k uhlíkové neutralitě, i zkáza české energetiky? 

Šéf pražské kanceláře Dentons Petr Zákoucký pak v partnerském rozhovoru oznamuje skvělé hospodářské výsledky i plán stát se co do kvality jedničkou trhu, jehož realizace se promítá rovněž v angažování Zdeňka Kučery jako nového partnera a šéfa právě vznikajícího TMT týmu. „Trh je ve stadiu, že jej mezinárodní právní firmy v Praze kolikrát nejsou schopny efektivně obsloužit. Práci tak často dostávají i mezinárodní kanceláře, které v Praze ani fyzicky nejsou. Ten byznys se ještě každé dva tři roky zdvojnásobí a dál rozšíří,“ optimisticky odhaluje stále ještě nový managing partner kanceláře. 

Připravili jsme pro vás ale rovněž rozhovor s emeritním místopředsedou Nejvyššího soudu Romanem Fialou, který svým rozsudkem dovolil celkem revolučně dědit muži, který umožnil sebevraždu svému na smrt nemocnému otci, analýzu Jiřího Matznera „Kdy a jak odpovídají zaměstnanci zaměstnavatel m za škodu?“ nebo podrobné souhrny posledního dění v advokacii, stejně jako v justici. A jako vždy ještě o dost víc. 

Nové číslo Lawyers & Business si můžete v elektronické verzi zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Co je nového v Unii podnikových právníků?

Zákoucký: Dentons se co do kvality práce chce stát jedničkou trhu 

Další