Vyšlo nové Lawyers & Business!

|

Advokacie a poradenství, stejně jako jiné sféry byznysu, projdou v příštích letech výraznými změnami, urychlenými i současnou covidovou situací. „Svět poskytování právních služeb se bude ubírat cestou zvětšování advokátních kanceláří, fúzí a možná zakládání struktur, které budou mít mezioborové přesahy. To znamená kromě práva půjde o daně, účetnictví, mezinárodní vztahy, regulatoriku a obecně poradenství jako takové. Nebude to už jen čistě právní byznys,“ popisuje svůj pohled v partnerském rozhovoru pro listopadové číslo Lawyers & Business advokát Jiří Matzner a jeho prostřednictvím rovněž vyzývá případné zájemce k byznysové spolupráci s jeho firmou: „Sám mluvím poslední dva roky o tom, že bych při rozvoji své vlastní advokátní kanceláře šel rád nejen cestou jejího zvětšení co do počtu osob a oborů, které jsme schopni zvládnout, ale rovněž přidal část, která se bude věnovat byznysovému poradenství. To má mnohem větší přidanou hodnotu než samotné právo.“

Právo je ovšem široký pojem a v souvislosti s výročím 17. listopadu se hodí rovněž připomenout některé jeho úplně základní hodnoty a souvislosti. Věnujeme se tak rovněž dění kolem bývalé věznice v Uherském Hradišti, v níž se má propojit sídlo soudu a státního zastupitelství s památníkem obětí totalit. Mluvil jsme ale i s válečnými reportérkami Lenkou Klicperovou a Markétou Kutilovou. „V humanitárním právu asi není potřeba nic měnit. Úplně by stačilo, kdyby se v praxi dodržovalo. Třeba neútočení na civilní cíle. Jenže války se vedou často rafinovaně,“ popsaly své bezprostřední zkušenosti.

Intenzivně se věnujeme tomu, co lze čekat od nové Poslanecké sněmovny na poli insolvenční e exekuční legislativy. „Do smlouvy na svůj první film bych se už nikdy nenechal dotlačit,“ řekla mi ale rovněž herečka a producentka Alena Doláková. V listopadovém Lawyers & Business toho zkrátka najdete opravdu hodně, včetně důležitých analýz a komentářů. A nové představenstvo České advokátní komory? O tom čtete na našem webu!

Listopadové číslo Lawyers & Business si můžete v elektronické verzi zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Doláková: Do smlouvy na svůj první film bych se už nikdy nenechal dotlačit

Valík: Kryptoměny může dlužník jednoduše skrýt

Další