Vyšlo říjnové Lawyers & Business!

|

Editorial Jana Januše k říjnovému číslu Lawyers & Business/ Kdo se stane novým předsedou České advokátní komory? Vedle zatím jediného „oficiálního“ kandidáta na tuto funkci Martina Maisnera se v právních kuloárech objevují rovněž další jména. Třeba Robert Němec. „Pokud by se to podle výsledku voleb ukázalo jako nezbytné, pak jsem pochopitelně připraven se této funkce dočasně ujmout, a to pod podmínkou výrazné podpory dalších členů představenstva, nejspíše na omezenou dobu třeba dvou let, spíše než na celé volební období,“ říká v rozhovoru pro aktuální Lawyers & Business současný místopředseda České advokátní komory.

Nebo Pavel Kroupa. A i s ním jsme mluvili: „Tuhle myšlenku a priory úplně nezavrhuji, jsem si totiž vědom toho, že vzhledem k tomu, jak nepředvídatelný výsledek letošních voleb je, může být pro nové představenstvo poměrně složité vybrat ze svého středu předsedu. Už proto, že taková funkce vyžaduje obrovské časové a osobní zapojení. Z mého pohledu nicméně funkci předsedy advokátní komory usnadní do velké míry i předchozí zkušenosti s členstvím v představenstvu. Z tohoto pohledu tak dává o dost větší smysl aspirovat na tento post případně později. Na druhou stranu nejvíce rosteme s výzvami, u kterých máme pocit, že na ně nejsme připraveni. Pokud bych byl tedy přesvědčen, že jsem tou správnou volbou, a kolegové by mi svou důvěru svěřili, zvažoval bych to.“

Říjnové číslo Lawyers & Business přináší rovněž anketu mezi dalšími kandidáty do představenstva České advokátní komory, velký rozhovor s prezidentkou Unie podnikových právníků Marií Brejchovou, analýzy Jiřího Matznera či Jana Freye a Tomáše Kočaře, pokračování inspirujícího seriálu od Lucie Radkovičové, stejně jako množství dalších zajímavých materiálů. Snad vám řady z nich, třeba i s našimi kulatými stoly Lawyers & Business: FORUM, pomůže s rozhodováním při advokátních volbách.

Jan Januš, šéfredaktor Lawyers & Business

Říjnové číslo Lawyers & Business si můžete v elektronické verzi zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Podnikové právníky roku má Coca-Cola

Z podnikových právníků se stávají strategičtí manažeři

Další