Využití umělé inteligence už hlásí Frank Bold i Arrows

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Umělá inteligence opravdu postupuje velmi rychle, o čemž svědčí i zprávy z českého advokátního trhu. Minimálně na testování souvisejících nástrojů už se totiž vrhla řada vysloveně českých firem, které se tak nenechávají zahanbit velkými mezinárodními hráči, kteří mají v přípravách na nástup „robotů“ do poradenství logicky lepší výchozí pozici. O Bishopovi, „novém členovi“ kanceláře Matzner Legal, jsem psal už minule, nyní přidávám novinky od kanceláře Frank Bold nebo Arrows, jejíž CEO Jakub Dohnal analyzuje jednu zprávu o možnostech využití AI za druhou. Bohužel nás ale tento týden zastihla také jedna velmi smutná a nečekaná zpráva, když nás opustil Petr Tomíček z Nejvyššího soudu.

Kancelář Frank Bold představila „experimentální provoz“ nástroje Frank Bold AI, těžící z „unikátní databáze tisíců zodpovězených dotazů, kterou disponují díky dlouholeté právní poradně“. „Pokročilé know-how má tedy Frank Bold AI ve své současné verzi především v oblastech, kterým kancelář Frank Bold Advokáti dlouhodobě věnuje, jako je územní plánování, energetické a stavební právo, fungování obcí a úřadů, životní prostředí nebo třeba právo na informace. V ostatních případech se bude prozatím spoléhat na standardní kapacitu GPT 4,“ uvedla kancelář.

„V rámci veřejného testování Frank Bold AI dáváme aktuálně k dispozici 3000 otázek zdarma. Při odpovědi systém pracuje s obsahy z webových stránek Frank Bold Advokátů a s rozsáhlou databází právní poradny Frank Bold. Kromě odpovědi dostane dotazující také doporučení na zdrojové články, kde se může dozvědět víc, a také jak mu Frank Bold může v této oblasti dál pomoci,” dodal Michal Kuk, vedoucí právní poradny Frank Bold. Nutno k tomu dodat, že během příprav tohoto textu, bylo už skoro tisíc dotazů vyčerpáno, což je také velmi signifikantní.

Pokud pak chcete mít přehled o tom, co se v oblasti AI děje, vyplatí se na Linked-Inu sledovat účet CEO kanceláře Arrows Jakuba Dohnala, který evidentně věnuje velké množství času načítání novinek v oblasti umělé inteligence a ChatuGPT, dále promýšlí jejich využití v poradenské praxi a se svými poznatky se neváhá podělit. Mimochodem, už na pondělí chystá bezplatný webinář AI (ChatGPT) v praxi: Jak implementovat umělou inteligenci do Vaší firmy. Nabídne na něm tato témata: „Co je to AI/chatGPT a jak funguje? – Praktické ukázky Promptů, příkazů – Zpřesňování zadání pomocí doplňujících dotazů – Obchodní korespondence, vyjednávání, interní směrnice – Jak může firma ušetřit/vydělat statisíce díky umělé inteligenci? – Jaké jsou klíčové aspekty při implementaci umělé inteligence?– Jaké jsou základní právní aspekty spojené s použitím AI/chatGPT? – Praktické ukázky a příklady Promptů/příkazů, které používáme v ARROWS.“

Ne vše se ale pořád týká umělé inteligence. S velkým zármutkem přijala redakce Lawyers & Business zprávu o náhlém úmrtí tiskového mluvčího a vedoucího oddělení styku s veřejností Nejvyššího soudu Petra Tomíčka, který nás nečekaně opustil v úterý 9. května v 52 letech. Petr patřil k pravidelným čtenářům a podporovatelům mých přehledů a nikdy by mě nenapadlo, že se do nich dostane tímto způsobem. Je mi to opravdu moc líto, odpočívej v pokoji, Petře.

Předchozí

Petra Konečná je novou partnerkou pražské Eversheds

Martin Šolc vstoupil do Právnické síně slávy

Další