White & Case radila Energo-Pro při unikátní emisi dluhopisů

|

Advokátní kancelář White & Case poskytovala poradenství společnosti Energo-Pro v souvislosti s emisí seniorních nezajištěných dluhopisů v objemu 300 milionů eur, splatných v roce 2035. Na dluhopisy se vztahuje záruka poskytnutá United States International Development Finance Corporation, americkou rozvojovou bankou, která je součástí systému státní správy USA, což z této transakce činí první svého druhu v Evropě.

„Jsme nesmírně potěšeni, že jsme mohli společnosti Energo-Pro poskytovat poradenství ohledně tohoto financování, které je první svého druhu na evropském trhu,“ uvedl partner White & Case Rafael Roberti, který se podílel na vedení transakčního týmu kanceláře. „Tato transakce je příkladem skvělé spolupráce našeho mezinárodního týmu, díky níž můžeme pomoci našim klientům získat takovéto inovativní financování.“

Eva Svobodová, partnerka pražské kanceláře, která se rovněž podílela na vedení týmu v rámci

transakce, dodává: „Velice nás těší, že tým White & Case poskytoval poradenství v souvislosti s takovou unikátní transakcí, která společnosti Energo-Pro zajistila dlouhodobé financování s atraktivními podmínkami během současného náročného období na globálních kapitálových trzích.“

Energo-Pro je přední provozovatel hydroelektráren, distributor a dodavatel elektrické energie ve střední a východní Evropě a v regionu okolo Černého moře. Provozuje portfolio 34 hydroelektráren v Bulharsku, Gruzii a Turecku a vlastní a provozuje elektrické distribuční soustavy v Bulharsku a Gruzii. Skupina rovněž investuje do výstavby nových hydroenergetických projektů v Kolumbii.

Tým White & Case, který poskytoval poradenství v rámci této transakce, vedli partneři Rafael

Roberti (New York), Eva Svobodová (Praha) a Stuart Matty (Londýn), a dále zahrnoval partnerku Melissu Butler (Londýn), právníky Erika Illmanna, Jana Vaculu, Denisu Trpišovskou (všichni z pražské kanceláře), Edmunda Gyasiho (New York) a koncipientku Ashley Chana (New York). 

Předchozí

EK ČR: Počet lidí v exekuci se v prvním pololetí 2023 snížil

Nová aliance: Eversheds spolupracuje s čínskou King & Wood Mallesons

Další