Advokacie jede dál: Vzniká Suchanová Mečl Legal a pokračují přesuny

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Nejužší vedení České advokátní komory se po volbách výrazně proměnilo, nový mix předsedy a místopředsedů ale zajišťuje kontinuitu obohacenou o čerstvou krev a drajv. A tak advokacie jede dál: významné novinky například oznámil Stanislav Mečl, který přejmenovává s příchodem nové společnice svou kancelář. Bříza & Trubač přivítali nového partnera a posílilo rovněž daňové oddělení Havel & Partners. Také se rozdávaly Právnické firmy roku, opět bez Skils Karla Muzikáře, White & Case, Kociána Šolce Balaštíka, ale tentokrát třeba i bez Bird & Bird.

Novým předsedou České advokátní komory je Robert Němec. Dřívější kandidát Moderní advokacie a Kandidátky 21 na tuto funkci Martin Maisner se stal místopředsedou Komory. Jde o správnou volbu, Němec získal na sněmu nejvíce hlasů, advokáti tím jasně projevili vůli, koho chtějí ve svém čele. Robert Němec byl rovněž jedním z 16 kandidátů do představenstva, kteří vystoupili v našem pořadu Lawyers & Business: FORUM. A nyní snad už mohu říct, že byl jednoznačně ze všech nejlepší. Dokázal reagovat na jakékoliv téma, v reakcích na návrhy ostatních byl vždy myšlenkově o několik kroků dál. Věděl a ví, co jde a co nejde, co už se zkoušelo a co nevyšlo. Česká advokátní komora je tak ve správných rukou, otázkou ale je, co bude toto jeho angažmá ještě znamenat pro PRK Partners, kde rovněž hraje naprosto klíčovou roli.

Bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce a několik let už advokát Stanislav Mečl hodlá během listopadu představit detaily svého dalšího směřování. „Kolegyně Zuzana Suchanová se na roli managing partnerky naší nově vznikající kanceláře Suchanová Mečl Legal, advokátní kancelář, spol. s r.o., připravila dokonale. Pro tu správnou bronzovou sochu Spravedlnosti se vypravila až do Paříže. Nový tým naší kanceláře Vám společně s novými webovými stránkami představíme v prvních listopadových dnech,“ uvedl prozatím na sociálních sítích. 

Advokát Ondřej Hampl, dříve působící ve Whita & Case nebo v Badokh, je novým partnerem kanceláře Bříza & Trubač, a to už v pořadí pátým. „Příchod Ondřeje považuji za další výrazný milník v rámci kontinuálního růstu naší kanceláře. Přichází k nám špičkový advokát se zkušenostmi s miliardovými obchody, zvyklý řešit komplexní transakce a restrukturalizace pro tu nejnáročnější klientelu. Věřím, že ve spojení s našimi šikovnými kolegy dále rozvine a prohloubí zejména naši v posledních letech skokově rostoucí transakční praxi“, sdělil tak Petr Bříza. Druhý ze zakládajících partnerů kanceláře, Ondřej Trubač, se pak rovněž stal novým členem představenstva České advokátní komory. Bříza & Trubač úspěšně roste, jasně se profiluje a nyní bude ještě více zasahovat do veřejného právního dění. 

Advokátka Hana Erbsová pak přešla z Arrows do Havel & Partners. „Jsem velmi rád, že jsme dnes přivítali v našem daňovém týmu Havel & Partners kolegyni Hanu Erbsovou, která je významnou posilou našeho týmu pro daňové spory s 15 let praxe jako metodik správě daně na GFŘ/FŘ a následně 7 let praxe v advokacii,“ napsal za kancelář na Linked-In partner David Krch.

A letošní ročník Právnické firmy roku proběhl opět standardně a zopakovali se i hlavní vítězové, Havel & Partners a Dentons. Řada důležitých kanceláří, které by jinak sahaly po prvních příčkách, se ale letos také znovu nezúčastnila. V jednotlivých kategoriích mezi velmi doporučovanými a doporučovanými se však objevily i zcela nové firmy. Advokacie zkrátka jede dál.

Předchozí

Sniehotta & Vajda propojují compliance a udržitelnost

Restrukturalizační fórum: Po covidu představují nebezpečí ceny energií a Green Deal

Další