Arrows prohlubuje specializaci na AI a Pwc Legal dál posiluje

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Arrows sestavila, nejspíše jako první advokátní kancelář v České republice, tým, který se věnuje poradenství souvisejícími s umělou inteligencí. V kanceláři Žižlavský pokřtili nový komentář věnovaný preventivním restrukturalizacím. A PwC Legal ohlásila další letošní personálie, čímž znovu potvrzuje své současné  ambice.

„Arrows advokátní kancelář chce být průkopníkem v inovacích a technologii – oznamuje tedy spuštění svého nového týmu specializovaného na umělou inteligenci v poradenství (AI). Stává se tak první advokátní kanceláří v České republice, která tento krok učinila. Tým bude v první fázi čítat sedm lidí a je složen z analytiků, právníků, a členů supportu a provozu,“ uvedla v tomto týdnu kancelář a rovněž jasně připomněla, že „vytvoření týmu navazuje na dlouhodobé aktivity řídícího partnera kanceláře JUDr. Jakuba Dohnala v oblasti umělé inteligence“.

Šéfkou týmu je Petra Hlučíková, která se z pozice „neprávničky“ a výkonné ředitelky kanceláře nedávno stala rovněž její partnerkou. „Jde o významný milník, který podtrhuje naše odhodlání být lídry v oblasti umělé inteligence v poradenství, nejen v advokacii. Zavedením AI týmu chceme zefektivnit naše vnitřní procesy, nabízet klientům školení AI, řešení procesů a pomoci s inovacemi,“ uvedla k aktuálními kroku.

„AI tým se bude primárně zaměřovat na hlubší zavádění umělé inteligence a dalších inovací do provozu kanceláře a tím poskytovat efektivnější a cenově přívětivější služby pro klienty. Jeho zkušenosti pak budou sloužit pro sdílení know-how uvnitř advokátní kanceláře a s klienty. Pro ty již nyní kancelář pořádá znalostní školení. Kancelář se o své znalosti s klienty dělí dlouhodobě,“ sdělila dále kancelář, jejíž partner Pavel Staněk nedávno uspořádal jako poslanec rovněž související kulatý stůl.

Významnou legislativní novinkou – s níž je mimochodem z pozice legislativce a zpravodaje daného  tisku taktéž spojen Pavel Staněk – je preventivní restrukturalizace, která je součástí právního řádu od září letošního roku. Nyní k ní vyšel rovněž praktický komentář, který nakladatelství Wolters Kluwer představilo v kanceláři Žižlavský. Michal Žižlavský či Adam Sigmund totiž patří k jeho klíčovým autorům. 

PwC Legal pak nedávno ohlásila další letošní personálie. „Tým advokátní kanceláře PwC Legal pokračuje v rozšiřování. Nejnovější posilou mezi advokáty je Martina Brůnová. Martina se v advokátní praxi věnuje majetkovému plánování a mezigeneračnímu transferu majetku, včetně problematiky komplexních závětí, svěřenských fondů, nadačních fondů a rodinných struktur. Má bohaté zkušenosti také v oblasti rodinného práva, dědického práva a majetkových sporů, je členkou Unie rodinných advokátů.

V PwC Legal se zaměří na rozšíření praxe poskytování právních služeb privátní klientele a na pracovní právo. Martina je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy a má za sebou i roční studium na belgické University of Antverp. Před nástupem do PwC Legal působila v advokátní kanceláři Havel & Partners a později jako samostatná advokátka.

Kromě Martiny do PwC Legal nastoupily dvě posily na pozice koncipientů. Absolvent práv na Univerzitě Karlově a fakulty mezinárodních vztahů na VŠE Martin Špás má zkušenosti z pozice bankovního compliance specialisty a zaměřuje se na obchodní právo.

Jana Jurová absolvovala práva na Masarykově univerzitě v Brně a na norské University of Bergen. Na Masarykově univerzitě vystudovala i Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Mezi její agendu patří B2B smluvní agenda, veřejné zakázky a pracovní právo.

Aktuální posílení týmu navazuje na nedávné příchody Petra Syrovátka na pozici associate partnera a advokáta Jiřího Brabce,“ shrnula zcela přesně kancelář.

Předchozí

DLA radila České spořitelně při financování ZET.office a Mayhouse

ICC Arbitration Academy probíhala i v Praze

Další