Děkujeme za ohlasy na Advokátní kanceláře roku 2021

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Poslední dny jsou ve znamení rozmanitých poct. Lawyers & Business ve středu ocenilo Advokátní kanceláře roku 2021 (krásné ceny od Gordany Glass si můžete prohlédnout na úvodní fotografii) a slavnostně představilo první vydání stejnojmenné ročenky. Ve čtvrtek následoval Pověřenec roku 2021 a dnes večer se po covidové pauze vrací Právník roku s označením 2020/2021. Unie podnikových právníků aktuálně sbírá tipy na ocenění Podnikový právník roku. A pamětní desku dnes odpoledne odhalí „místní“ a Unie státních zástupců legendě českého trestního práva, profesorovi Otovi Novotnému, a to v jeho rodišti, v Dolním Újezdu.

Těší nás, jak pozitivní reakce sbíráme na první ročník projektu Advokátní kanceláře roku a také to, že jsou výsledky přijímány vesměs kolegiálně a přátelsky. Například tohle sdílí na Linked-Inu Aegis Law: „Gratulujeme kolegům z Deloitte Legal, PRK Partners, Dentons, Havel & Partner k vítězství v prvním ročníku Advokátní kanceláře roku 2021! A děkujeme Janu Janušovi a Lawyers & Business za zařazení mezi 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří roku. Těší nás být v tak dobré společnosti!“ Společník Sniehotta & Vajda Lukáš Vajda zase napsal: „Včera jsem strávil příjemný večer na vyhlášení prvního ročníku ocenění Advokátní kanceláře roku. Jsme velmi potěšeni, že jsme byli Janem Janušem a Lawyers & Business vybráni mezi 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří.“ „Jsme v té nejlepší společnosti. Gratulujeme všem, kteří jsou spolu s námi mezi Advokátními kancelářemi roku 2021,“ raduje se Deloitte Legal. 

„Dnešek byl jeden z těch prima dnů. Nejdřív jsem si v přečetla “Mezi ženami, které českou advokacii inspirují, nejčastěji zaznívá jméno brněnské advokátky Jany Sedlákové, řídící partnerky kanceláře Sedlakova Legal.” v článku Jana Januše, kde pro Lawyers & Business shrnuje nejzajímavější věci z nové ročenky advokátních kanceláří,“ napsala pak Jan Sedláková. Dělat radost je zkrátka radost. 

„Unie podnikových právníků ČR se zúčastnila vyhlášení výsledků projektu Advokátní kanceláře roku 2021. Prezidentka Marie Brejchova a viceprezidentka Jitka Hlaváčková v úvodním rozhovoru na pódiu představily rok 2021 v UPP ČR, mluvily i o činnosti K-týmu a o spolupráci s advokáty a dalšími právnickými profesemi. Poté předaly Uznání za diverzitu, a to PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář,“ sdílela mimo jiné Unie podnikových právníků. Ta mimochodem aktuálně sbírá tipy na vlastní ocenění Podnikový právník 2022, jehož nositelé budou oznámeni 20. září na galavečeru v Občanské plovárně. „Nominovat můžete kteréhokoliv podnikového právníka nebo zástupce jiného právnického povolání, které souvisí s podnikovou právní praxí,“ sdělila prezidentka Unie Marie Brejchová. „Nominaci může podat kdokoliv z právnické či širší veřejnosti. Uzávěrka nominací je 10. června,“ doplnil za Unii Jiří Novák.

Konečně, profesor Oto Novotný byl dlouholetým vedoucím katedry trestního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy a hlavním autor dlouhodobě používaných učebnic trestního práva a nejen mezi studenty legendou už za svého života.. „Unie státních zástupců zve na slavnostní odhalení pamětní desky významné osobnosti trestního práva, profesora Právnická fakulta Univerzity Karlovy Oto Novotného (1928-2020). Akce se uskuteční v pátek 27. května v 17 hod. v jeho rodné obci Dolní Újezd (u Litomyšle), před budovou staré mateřské školy č. p. 55,“ uvedla unie na Facebooku. O jak významného právníka šlo, ilustruje nyní možná nejlépe to, že by se měl ceremonie zúčastnit rovněž předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Předchozí

Kajanková přešla z Wilsons na partnerskou pozici v Dentons

Do Právnické síně slávy vstupuje Jirousek

Další