DLA se rozhlíží po nových partnerech, Arrows výrazně posílila

|

Advokacie pohledem Jana Januše – Velké personálie pokračují. Poté, co návrat do velké advokacie ohlásil prostřednictvím Lawyers & Business Jan Holásek a Tomáš Richter se přesunul z Clifford Chance do JŠK, oznámila významnou personálii také kancelář Arrows. Pro tu nově pracuje advokát Martin Murad, někdejší šéf polské kanceláře Peterka & Partners.

Murad působil v poslední době v Rowan Legal. Nyní v Arrows se „bude také zaměřovat na rozvoj vztahů s mezinárodními klienty a zahraničními kancelářemi,“ uvedla kancelář na Facebooku.

Po co do personálií slabším loňském roku, kdy byl patrně nejviditelnější rozchod Petra Tomana a Stanislava Devátého, po němž se kancelář přejmenovala z Toman & Devátý na Toman & Partneři, tak víme bezpečně už koncem dubna, že letošní změny na trhu budou daleko výraznější.

Navíc některé opravdu výrazné značky stále hledají posily a jsou jim ochotny nabídnout i partnerské pozice. „Na trhu pak aktivně hledáme další kolegy, máme vytipovaných několik oblastí práva, v nichž bychom naše řady rádi posílili. Souhlasím s vámi, že se relativně stabilní situace personálního trhu rozhýbala a trh nabízí více příležitostí než dříve,“ řekl mi například v rozhovoru pro připravované květnové číslo magazínu Lawyers & Business šéf české DLA Piper Miroslav Dubovský. 

A kde chce DLA posílit? „Obecně v bankovnictví. Chtěli bychom přivítat nové kolegy v transakčním bankovním týmu. Na to navazují restrukturalizace. Příležitost posílit ale vidíme také v M&A a korporátním právu a rovněž i v několika dalších sektorech.“

Havel & Partners pak slaví výrazný úspěch, který i jí přinesly výsledky ankety Zákon roku vyhlašované Deloittem. Její aktuální ročník totiž tento týden s obrovským náskokem vyhrál zákon o bankovní identitě. A stejně jako na dvou předchozích zákonech roku (o právu na digitální služby a o urychlení výstavby liniové infrastruktury) na něm pracovali právě i lidé z Havel & Partners. 

„Havel & Partners se ve spolupráci s Českou bankovní asociací, ICT unií a kolegy z Rowan Legal již od počátku podílela na přípravě a implementaci zákona o bankovní identitě, který zavedl v Česku jednu z nejbezpečnějších a nejvíce využívaných digitálních identifikačních metod současnosti. Specializovaný tým naší kanceláře se dlouhodobě aktivně zapojuje do vzniku kvalitní a funkční legislativy, která v Česku významně přispívá k urychlení digitalizačního procesu. Velmi mě těší, že naše úsilí bylo opakovaně odměněno vítězstvím námi připravených zákonů v anketě Zákon roku,“ uvedl k tomu hlavní legislativní expert kanceláře František Korbel.

Fotka od Gerd Altmann z Pixabay

Předchozí

Pánek: Byl to hrozný rok. Ale naše výsledky jsou nejlepší v historii

Allen & Overy radila Raiffeisenbank s úvěrem pro ČD

Další