Naplánujte si dovolenou v Řecku podle sebe

|

Život se skládá ze zážitků. Dopřejte si je na nejkrásnějších místech Řecka! Dovolená u řeckých pláží nabízí vše, co si můžete přát. Země plná bohaté historie, přírodních krás a vynikající kuchyně vás rozhodně nezklame. Jde jen o to, abyste při výběru zájezdu nedělali kompromisy. Zvažte, čemu nebo komu se chcete věnovat a jak chcete své volné dny prožít. Rozhodně máte z čeho vybírat. Exkluzivních hotelů i zajímavých míst je v Řecku nespočet.

Klidná relaxace ve dvou

V posledních letech jsou stále žádanější pobyty adults only, určené pro klidnou relaxaci párů, bez dětí. V žádném případě se však nejedná o hotely, kde by se návštěvníci nudili. Resorty na atraktivních řeckých ostrovech jako Kréta, Korfu, Rhodos nebo Mykonos, připravují pro své klienty řadu skvělých aktivit. Například v Domes Noruz Kassandra na Chalkidiki se mohou hosté bavit v plážovém klubu po celý den až do pozdního večera. Jinde se můžete nechat hýčkat ve skvěle vybavených wellness centrech. Samozřejmostí jsou fitka, široká nabídka nejrůznějších vodních sportů a dalších aktivit. Velká pozornost se věnuje úrovni gastronomie včetně výběru kvalitních vín. Specializované à la carte restaurace nabízí skvělé místní speciality včetně ryb a plodů moře i mezinárodní kuchyni. Hotely adults only vyhledávají klienti všech věkových kategorií, nejen mladí, dosud bezdětní anebo senioři. Poměrně často i ti, kteří si jen chtějí na pár dní odpočinout od rodičovských povinností. Nemáte-li v nabitém diáři volný týden, můžete si pro pohodový pobyt ve dvou rezervovat třeba jen prodloužený víkend.

Romanos-Pool-2

Chcete si užít prázdniny s dětmi?

Pokud se těšíte na pohodovou dovolenou se svými potomky, vydejte se do Řecka bez obav. Má výborné klimatické podmínky v doletové vzdálenosti vhodné i pro malé děti. Pokud si dobře vyberete pobytové místo, budete po letech nad fotografiemi vzpomínat na báječnou dovolenou. Resorty zaměřené na rodiny se nachází na poloostrově Chalkidiki i na všech větších řeckých ostrovech – Krétě, Rhodosu, Kosu i Korfu. Jsou zpravidla situovány u písečných pláží s pozvolným vstupem do vody, ideálním i pro menší děti. Výhodou je pohodlné zázemí v rodinných pokojích a suitách s oddělenými ložnicemi. Navíc si v těchto hotelech můžete zdarma nebo za malý poplatek pronajmout kočárky, postýlky, chodítka, chůvičky, nočníky i ohřívací lahve. V řadě rodinných resortů jsou pro děti denně organizovány zajímavé aktivity a soutěže i večerní zábava včetně oblíbených diskoték. Lákavé programy připravují animátoři také pro starší děti a teenagery. Děti jsou nadšené také díky aqua parkům, skluzavkám a dalším vodním atrakcím. Vše je zaměřeno na maximální servis a pohodlí pro rodinnou dovolenou. Například hotely sítě GRECOTEL se vyznačují velkou mírou vstřícnosti i k pomalým jedlíkům a hlučným dobrodruhům. Svým malým hostům od 3 do 12 let poskytují během dne nápoje, ovoce a jiné oblíbené dobroty nebo dřívější večeře s dětským menu. Mezi dlouhodobě nejoblíbenější a také nejlépe oceňované prázdninové resorty nejen v Řecku, ale i v celé Evropě patří resort Sani na Chalkidiki. Kromě unikátní polohy podél širokého písečného zálivu, lemovaného borovicovými lesy, je jeho předností nepřeberné množství sportovních aktivit a zábavy pro děti i dospělé.  

Dovolená s golfem

Vášniví golfisté často hledají možnosti, jak spojit svou oblíbenou zábavu s odpočinkem a do Řecka často vyráží na golfovou dovolenou. V Řecku lze relaxaci u moře poměrně jednoduše sladit s odpalováním míčků na Krétě, Korfu nebo na Chalkidiki, kde se nachází golfová hřiště poblíž turistických center. Ale naprosto unikátní je resort Costa Navarino na jihozápadním Peloponésu, označovaný aktuálně za top golfovou destinaci Středomoří. A není divu. V posledních letech tu v nedotčené krajině, porostlé olivovníky, přibyla dvě nová hřiště, takže nyní zahrnuje v okruhu třinácti kilometrů čtyři perfektní osmnáctky s výborným zázemím. Po celý den je mezi nimi zajištěna bezplatná doprava shuttle busem, samozřejmě včetně přepravy a úschovy golfových bagů. Nádherné golfové areály s úžasnými výhledy jsou kromě dvou zimních měsíců otevřené celoročně. Ke třem stávajícím hotelům The Westin Resort, The Romanos a W Costa Navarino přibyl v loňském roce i prestižní Mandarin Oriental. Kromě toho jsou tu k pronájmu i samostatné vily, takže si každý může zvolit ubytování podle svých představ. 

The-Dunes-Course-7th-hole

Agora Navarino

V zálivu poblíž hotelu W bylo v posledních letech vybudováno zajímavé multifunkční centrum, přístupné nejen návštěvníkům resortu, ale široké veřejnosti z okolí. Agora Navarino láká především na kulinářské zážitky, najdete tu restaurace se středomořskou kuchyní, ústřicový bar, taverny, kavárny i nabídku rychlého občerstvení. V arkádách zaujme pestrá nabídka obchodů, obchůdků a butiků známých značek s atraktivním zbožím. Obchody doplňují služby jako kadeřnictví a pedikúra, půjčovna kol, herny nebo kino. V konceptu Agory nemůže chybět ani kultura. Díky vynikajícímu zázemí se tu během sezóny koná řada atraktivních akcí a koncertů známých umělců, které mohou sledovat hosté celého resortu. 

The-Bay-Course-hole-4

Aktivity Costa Navarino

Velkou výhodou resortu je, že kromě golfu se zde můžete věnovat řadě dalších sportů. Působí tu například tenisová akademie známého tenisového trenéra hvězd Patricka Mouratoglou a basketbalová škola NBA. Milovníci vodních radovánek určitě využijí možnost surfování, potápění, vodního lyžování, projížďky na kajaku, paddleboardu nebo plachtění. Využít lze půjčovnu kol pro výlety do okolí, lezeckou stěnu a fitness centra nebo lekce jógy. Pobyt v Costa Navarino na Peloponésu můžete kromě sportovních aktivit využít i k poznávání zajímavého okolí. Dopřejte si večeři v některé z rybářských taveren v městečku Gialova, poznejte malebný Pylos s  přístavem nebo se vydejte na středověký hrad Methoni s fascinujícími výhledy na moře. Často navštěvovaná je i známá pláž Voidokoilia ve tvaru písmene omega, obklopená panenskou přírodou.

1536-1024

Výlety a dobrodružství

Šancí na bližší poznání pobytového místa jsou atraktivní výlety, ať již formou okruhu po ostrově nebo plavby okolo ostrova se zastávkou na oběd a šnorchlování. Na lodi se můžete vydat i za poznáním dalších ostrovů, například z Mykonosu na Délos nebo Paros Pro ty aktivnější s dobrou fyzickou kondicí nabízí Řecko řadu dobrodružných výletů. Věděli jste, že během dovolené můžete třeba vystoupit na bájný Olymp? Zdolání nejvyšší hory Řecka nevyžaduje pro zdatného turistu speciální přípravu, je však třeba mít pevné boty a teplé oblečení. Pro milovníky přírody a turistiky je výzvou i soutěska Samaria na Krétě. Vzhledem k délce téměř 16 kilometrů je považována za nejdelší v Evropě. Vzpomínky na  túru s ohromujícími scenériemi kaňonu, místy až 300 metrů hlubokého, určitě jen tak nevyblednou. 

Kompletní servis

Ať už hledáte inspiraci nebo máte o své dovolené konkrétní představu, v naší cestovní kanceláři vám poskytneme veškeré informace a potřebný servis. Včetně pojištění, seatingu a cateringu během letecké přepravy nebo VIP odbavení. Pro maximální pohodlí si můžete objednat i privátní transfer taxíkem přímo do hotelu. Důležité je nenechávat výběr své dovolené na poslední chvíli a nerozhodovat se ve spěchu. Obraťte se na nás se svými dotazy a požadavky na dovolenou v Řecku s důvěrou. Vždy vám rádi poradíme.

GREECE TOURS má v současnosti nejširší nabídku luxusních hotelů v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru. Zajišťuje také dovolenou na míru, pronájem vil a golfové cesty do resortu Costa Navarino. Díky znalosti místního prostředí, dlouholetým partnerským vztahům a zkušenostem poskytuje spolehlivé profesionální služby. Patří mezi první cestovní kanceláře založené začátkem roku 1990, letos vstupuje do 35. sezóny.

www.greece-tours.cz 

Sani-Resort-Family
Předchozí

Dvě třetiny českých firem věří v růst, brzdí je však nedostatek kvalitních lidí

Popov: Podnikoví právníci jako vlajkonoši v IT a technologiích

Další