Nový právní butik, odchod z partnerské pozice i Zákon lásky

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Advokátka Barbora Dubanská opustila po necelých dvou letech advokátní kancelář Taylor Wessing a založila vlastní butikovou právní firmu Dubanská & Co. Nového advokáta pak ohlásila kancelář Weinhold Legal Je jím Michal Švec, který v posledních více než pěti letech působil jako partner v menší kanceláři JM-Legal. Jinak se toho zase až tolik v advokacii neděje, pomineme-li  tedy blížící se advokátní sněm a volby. Můžete tak vyrazit do kina, kde uvidíte rovněž film (nejen) o legislativním procesu. 

Barbora Dubanská se dlouhodobě věnuje zejména farmaceutickému a zdravotnickému právu, léta pracovala například i pro společnost Novartis. Z této její specializace logicky vychází rovněž nabídka jejího butiku. V rámci něj hodlá „ještě více rozvinout poskytování specializovaných služeb v oblasti life sciences, biotech, FMCG a digitálních technologií“. 

„Rozhodla jsem se založit boutique law firm, která má omezený počet klientů, jimž je věnována mimořádná péče a jim poskytované služby jsou na vysoké úrovni odbornosti a kvality. Každý z členů týmu se věnuje life sciences a zároveň přináší svou vlastní užší specializaci. Například moje kolegyně se věnuje více poskytování zdravotních služeb a studovala kromě práv také medicínu. Díky cílenému zaměření kanceláře umíme pružně reagovat na potřeby klientů a proaktivně s nimi komunikovat,” říká Dubanská.

To Michal Švec se má ve Weinhold Legal věnovat „tradičnějším“ právním disciplínám. „Michal posílí klíčové oblasti právních služeb, kterým se naše kancelář věnuje a rozvíjí. Oblast korporátního práva, akvizic, ale i soudních sporů je u nás stabilně na vzestupu a slibujeme si, že Michal přinese řadu zkušeností ze svých předchozích praxí a posílí tak již početný tým kolegů, kteří se této oblasti věnují. Jsme přesvědčeni, že i naši klienti – a to nejen v oblasti korporátního práva a soudních sporů – budou z jeho příchodu profitovat,“ sdělil k jeho nástupu partner Weinhold Legal Martin Lukáš.

Ale skončeme tak trochu letně. V kinech je nově k vidění dokument Zákon lásky. a takhle zní jeho anotace: „Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti, Barbora Chalupová, debutuje tragikomickou dokumentární roadmovie, která sleduje cestu zákona, jenž může ovlivnit život statisíců lidí. „Zákon lásky“ zajistí manželství všem bez ohledu na jejich sexuální orientaci a podporuje ho většina obyvatel České republiky. Komu tedy návrh vzbuzující vášně a nebývalé emoce vadí? Jaký je vlastně rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím? S napětím sledujeme vypjatou výpravu napříč společností, která vede od sběru petičních podpisů, přes televizní půtky až po diskuse na půdě parlamentu směřující ke klíčovému hlasování. Střet progresivní a konzervativní části obyvatel ilustrují politici při svých vystoupeních a exhibicích. Nevzdělanost, obavy, strach a neschopnost udělat jakékoliv rozhodnutí však nejsou to jediné, co legislativnímu přijetí brání. Jsme skutečně tak liberální, jak se prezentujeme? A zvítězí nakonec láska nad lží a nenávistí?“ Nejen o právu tak můžeme přemýšlet zase z trochu jiných pozic.

Foto: jessica45 z Pixabay

Předchozí

SUV Peugeot 2008 na benzín, naftu i elektřinu

bpv asistovala Conseq Realitní při akvizici centra Opatovská

Další