Pure Legal má nového partnera, Nejvyšší soud soudce

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Začalo léto, ale velké právní personálie běží dál. Nového partnera má kancelář KPMG Legal, stejně tak i Pure Legal. Nové soudce přivítal Nejvyšší soud a hned tři nové tváře mají skvěle nakročeno do brněnské Joštovy ulice, kde by se mohli přidat ke stávajícím strážcům české ústavnosti.

KPMG Legal přivítala velkou posilu: z globální jedničky Dentons do ní zamířil Jan Procházka. „Jeho úkolem bude zejména propojení právních a ostatních poradenských služeb, které KPMG na transakcích poskytuje,“ uvedla kancelář. 

Nového partnera nedávno přibrala i ostravská kancelář Pure Legal místopředsedkyně České advokátní komory Michaly Plachké. Ta v ní nyní drží jednu čtvrtinu, stejně jako její dosavadní společnice Žanete Pröll a Jana Ondrušová, a vlastnicky se k nim přidává vůbec poprvé muž: Lumír Swiech. „Po 15 letech přátelství, 5 letech společné práce v kanceláři a nespočtu společných zážitků už víme, že někdo takový, jako je Lumír, se nepotkává každý den,“ napsala Plachká na Linked-In. 

„Občanskoprávní a obchodní kolegium Nejvyššího soudu posílili Mgr. Lucie Jacwerthová a Mgr. Miroslav Hromada, Ph.D.,“ uvedl pak v tomto týdnu Nejvyšší soud. Oba jsou kariérními soudci, Jackwethová před stáží na Nejvyšším soudu působila u Městského soudu v Praze, Hromada byl předsedou senátu u Krajského soudu v Plzni. Novým soudcem Nejvyššího soudu by se měl podle České justice brzy stát i nedávný místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk. „Nic ale ještě není jisté a od září tak začnu opět advokátní praxi,“ cituje ho ale rovněž server. 

Ústavními soudci by se pak brzy mohli stát Robert Fremr, Veronika Křesťanová a Kateřina Ronovská. Na Twitteru pak někteří advokáti řeší, proč mezi nominanty nebyla žádná advokátka ani advokát. Nemyslím si, že by v tom byl úmysl a snad ještě budou

Předchozí

TW: Bez faktoru udržitelnosti se už u budov neobejdeme

Prevence zdraví zaměstnanců z různých pohledů

Další