Šebo v DLA, Bellinger mimo HP a Havránek pro Arrows

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Začátek února logicky znamená nový náběh personálií. Povyšování už oznámila kancelář Schönherr. Igor Šebo vyměnil Kinstellar za DLA Piper, kam mimochodem nyní následuje counsela Lea Javorka. Po nedávném konci Petra Lišky v čele právníků České spořitelny přišel další podobný šok, Denisa Bellinger opustila po 28 letech HP. A jak tento týden připomněl na Novoroční číši vína její partner Pavel Staněk, Arrows oslavuje pětileté výročí a dokáže vhodně propojovat (nejen) svět práva a politiky.

Novoroční číše vína s Arrows – obohacená o výstavu fotografických obrazů Jadrana Šetlíka v čele s portrétem emeritního předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského v jeho nejlepší letech – byla moc pěkná akce. Plná nenásilného networkingu, třeba i s pražským primátorem Bohuslavem Svobodou, a skvěle otevřená svěžím vystoupením jednoho z nejmladších poslanců Jiřího Havránka na téma konsolidační balíček. 

Jak řekl, při jeho přípravách a schvalování pro něj šlo o vysokou školu politiky, spojenou třeba i s úniky informací nebo neustálými kompromisy. Já dodávám, že by bylo skvělé, kdyby právě na příkladu konsolidačního balíčku sepsána případová studie pojednávající o tom, jak vlastně v České republice v současnosti vzniká takto zásadní legislativa. A Jiří Havránek by byl jistě jejím skvělým spoluautorem, stejně jako vedoucí pražského střediska Arrows Marek Hučík, který zvládl pro návštěvníky eventu připravit materiál „Konsolidační balíček. Přehled změn po novelizaci daňových a účetních předpisů“, a to na jeden a půl ápětky. 

„Dnešní den je můj poslední den v HP. Jsem nesmírně vděčná za příležitost, že jsem mohla celých 28 let být součástí této úžasné IT firmy v našem regionu. Potkala jsem mnoho báječných kolegů a spolupracovníků. Už teď se těším na nové výzvy a jsem si jistá, že to budou samé báječné projekty,“ překvapila pak na konci ledna na Linked-Inu Denisa Bellinger, jedna z nejvýraznějších podnikových právniček, která dříve působila i v nejvyšším vedení Unie podnikových právníků.

„Pražská pobočka globální advokátní kanceláře DLA Piper rozšiřuje svůj tým zaměřený na bankovnictví, finance a restrukturalizace, na pozici Associate nastupuje Igor Šebo,“ oznámila naopak nový nástup pražská kancelář DLA Piper. „Igor má zkušenosti s bankovními transakcemi jak na straně věřitelů, tak i dlužníků v rámci lokálních i přeshraničních finančních transakcí. Podílel se na řadě významných finančních projektech napříč různými jurisdikcemi a proto věřím, že do našeho mezinárodního bankovního týmu skvěle zapadne,“ uvedl Miroslav Dubovský, Country Managing Partner pražské DLA Piper. 

„Posílení našeho týmu v oblasti bankovnictví odpovídá naší snaze se stát vedoucí advokátní kanceláří v této oblasti a otevírá nám možnost poskytovat právní služby pro stále větší množství klientů z finančního sektoru,“ uvedl dále. Nové advokátní souboje evidentně začínají.

Předchozí

Návrat ekonomiky na úroveň před pandemií? V nedohlednu

Petr Pavel: Bez konsolidace veřejných financí se neobejdeme

Další