Skils hlásí nové partnery. Havel pozici Legal Technologist

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – S novým rokem přišla vlna povyšování. Změny už oznámila například White & Case, která se v Česku rozrostla o nového partnera a dva nové lokální partnery. Nové partnery má rovněž Skils a kariérní růst řady kolegů hlásí taktéž Havel & Partners. Zapadnout by neměla ani informace, že se se začátkem roku 2024 přejmenovala kanceláře GSH Legal. Změn a novinek je však od 1. ledna tolik, že se k nim budeme vracet i v následujících týdnech: třeba k informaci, že z KroupaHelán je KroupAlidé.

Novými partnery kanceláře Skils jsou Jan Urbanec a Tomáš Bayer. Oba jsou s firmou spojeni dlouhodobě, pracovali v ní už v časech Weil, Gotshal & Manges. „Jan Urbanec působí ve Skils od roku 2007 a specializuje se především na řešení sporů v oblastech bankovního a obchodního práva a správního soudnictví. Tomáš Bayer působí ve Skils od roku 2014 a specializuje se především na oblast fúzí a akvizic, obchodní právo, bankovní a finanční právo. Oba partneři na svých nových pozicích představují významný příspěvek k zajištění a dalšímu rozvoji vysoce odborných a klientům přínosných právních služeb advokátní kanceláře,“ uvedl v této souvislosti Karel Muzikář, řídící partner kanceláře, pro níž v tuto chvíli pracuje přes 50 advokátů a koncipientů.

„Úvod roku je v advokátní kanceláři Havel & Partners tradičně spjat s interním povyšováním, od 1. ledna 2024 se na seniornější pozice posunuje celkem 15 právníků a právniček. Na úrovni counsel nově působí Pavel Ondrák a Petr Vohnický a kancelář také poprvé obsazuje pozici Legal Technologist, kterou zastává Jiří Nečas (na fotografii – pozn. red.),“ uvedla kancelář a její řídící partner Jaroslav Havel k tomu dodal: 

„I v novém roce pokračujeme v nastaveném směřování interní personální politiky, kdy umožňujeme mimořádně rychlý kariérní růst všem kolegyním a kolegům, kteří prokazují výjimečné zkušenosti ve svých oborech práva a dlouhodobě mají skvělé pracovní výsledky. Na personální úrovni zároveň reagujeme na proměňující se aktuální potřeby našich klientů. Dlouhodobě zaznamenáváme zvýšenou poptávku po poradenství souvisejícím s digitalizací, elektronizací a novými technologiemi, nově jsme proto zavedli pozici experta na právní digitalizaci, který má za úkol řídit a implementovat inovativní digitální procesy a technologie tak, abychom maximálně efektivně v této oblasti mohli podporovat naše klienty. Stejně tak bude koordinovat technologický rozvoj i interně v naší kanceláři.“ 

„Nově se vedoucími advokáty a advokátkami stali Pavel Amler, Josef Bouchal, Pavla Kaufmannová, Jan Králíček a Marián Minárik a na pozici seniorních advokátů a advokátek se posunuli Arbër Balliu, Ondřej Dostál, Tomáš Chmelka, Michal Kandráč, Kamil Kovaříček, Jozef Krkošek a Ivona Zurynková Hladíková,“ dodala kancelář.

Nový rok ale nepřinesl pouze personálie, ale i jiné změny na advokátním trhu. Z GHS Legal se stala FAIRSQUARE. „Původní označení kanceláře skrývalo pod jednotlivými písmeny jména někdejších zakládajících partnerů. Jeho význam se však s růstem a personálními změnami postupně vytratil,“ zdůvodnila změnu firma. „FAIRSQUARE lépe vystihuje naše postoje. Jsme prostorem, v němž najdete erudované a zkušené advokáty. Klienti nám mohou stoprocentně důvěřovat a řešit s námi své právní záležitosti zcela otevřeně,“ dodal zakladatel kanceláře Erik Schwarcz.

Předchozí

Profi HR otevírá nominace pro 2. ročník Profi HR Awards

Weinhold Legal asistovala při akvizici Fonergy 

Další