Stát je v digitalizaci dál než ČAK, říká Šípová

|

„Digitalizace je neodvratná záležitost, na kterou se musíme připravit. Stejně jako advokáti se připravují všichni. Připravují sami sebe, ale připravují i klienty na postupující digitalizaci a elektronizaci. Stejně tak České advokátní komora nesmí zaspat a nesmí pokulhávat za státem v této záležitosti a je zapotřebí o těchto problémech mluvit a připravit se na budoucnost,“ uvedla na úvod Lawyers & Business: FORUM kandidátka platformy Otevřená advokacie do představenstva České advokátní komory Adéla Šípová. Současný stav výrazně kritizovala, stát je podle ní v digitalizaci dál než Česká advokátní komora. 

Naopak zástupci současného vedení advokátní komory Martin Maisner a Robert Němec se proti tomuto konstatování výrazně ohrazovali.

Lawyers & Busines: FORUM diskutují vybraní kandidáti do představenstva České advokátní komory, každou ze čtyř kandidujících platforem vždy reprezentuje jedna advokátka či jeden advokát. Kulaté stoly moderuje šéfredaktor magazínu Lawyers & Business Jan Januš. Nyní jsou k dispozici tři vydání: Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku a Digitalizace a elektronická advokacie + Rozšiřování služeb poskytovaných advokáty a Služby a komunikace České advokátní komory. V srpnu pak zveřejníme čtvrtou debatu, a to na téma Vzdělávání advokátů.

Foto: Daniel Hromada

Předchozí

Zruší se Bulletin advokacie? L&B: FORUM o komunikaci ČAK

Digitalizaci se nevyhýbejme ani v insolvencích, vyzývá Valášek

Další