Štorek vyměnil Dentons za CSG. Advokáti mohou hrát různé role

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Dlouholetý šéf české kanceláře Dentons Ladislav Štorek přestoupil na „druhou stranu“. Ukazuje to, stejně jako televizní debut partnera kanceláře Vyskočil, Krošlák Petra Ostrochouva nebo aktuální angažmá Eduardy Bruny, že advokáti mohou hrát opravdu různorodé role. 

Ladislav Štorek, který v minulosti vedl v České republice a nějaký čas také na Slovensku kanceláře Dentons (a rovněž Salans, která právě do této značky dříve zfúzovala), nově patří k členům představenstva holdingu Czechoslovak Group a je také jeho novým General Counselem, kdy má zastřešit „veškeré zásadní právní záležitosti holdingu“.

„V rámci CSG bude Ladislav Štorek poskytovat strategické poradenství nejvyššímu vedení i akcionáři společnosti, dohlížet na chod právního oddělení a na veškeré zásadní právní záležitosti holdingu,“ uvedl dále holding. „Po příchodu Ladislava Štorka je představenstvo holdingu CSG pětičlenné. Předsedou představenstva je majitel holdingu Michal Strnad, místopředsedou je David Chour, který je zároveň finančním ředitelem holdingu. Dalšími členy představenstva jsou Petr Formánek, který zároveň odpovídá za M&A, a David Štěpán, jenž zastává roli investičního ředitele pro zahraniční projekty.“

„Po několikaleté úzké spolupráci s CSG a jejím majitelem Michalem Strnadem je můj přechod do holdingu CSG přirozeným krokem. Mým cílem je se ještě ve větší míře podílet na řízení a zlepšování všech právních procesů holdingu, včetně zahraničních akvizic, strategických partnerství nebo kontroly rizik. CSG v posledních letech zásadně expanduje a já jsem přesvědčen, že dokážu svými celoživotními zkušenostmi z elitní globální firmy přispět k tomu, aby tato expanze byla úspěšná a z CSG se stala jedna z nejvýznamnějších korporací svého typu v Evropě,“ říká ke své zásadní kariérní změně Štorek, který byl svému předchozímu působišti věrný skoro 30 let.

Štorek tak tímto „hvězdným postupem“ potvrzuje současný trend stále rostoucího významu právníků při zvažování jednotlivých byznysových kroků a jejich přímého zapojení do vedoucích struktur firem. Štorek zároveň není jediným advokátem, který přešel v posledních letech do byznysových sfér. Rovněž dřívější šéf Dentons v Česku Michal Hink loni nastoupil do švédské firmy Heimstaden. Někdejší ekvity partner White & Case Michal Smrek působí už šest let v R2G Oldřicha Šlemra. Pavel Kvíčala, který zase v minulosti patřil ke klíčovým českým tvářím v Norton Rose Fulbright a po jejím odchodu z České republiky se krátce objevil jako partner v Havel & Partners, působí v Genesis Capital, kam k sobě nedávno zlákal rovněž dosavadního advokáta Dentons Vojtěcha Nováka. Z advokacie do investorské světa odešli třeba i partneři BBH Tomáš Otruba a Jan Petřík a na nějaký čas svým způsobem rovněž Jan Holásek.

Všechny tyto přestupy dokazují, že advokáti bez problémů zvládnou hrát různé role. A mimochodem a trochu na odlehčenou i filmové. V nové minisérii Jana Hřebejka Pozadí událostí se totiž v roli nesympatické a nevěrného manžela jedné z hlavních hrdinek v podání Petry Hřebíčkové objevuje Petr Ostrouchov, partner kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři. Jinak ale také proslulý hudebník, známý třeba ze Sta zvířat nebo Blue Shadows, stejně jako expert na autorské a filmové právo.

Na druhou stranu, advokáti hrají dál hlavně své tradiční role. A třeba známý obhájce Eduard Bruna, tentokrát jako zástupce Andreje Babiše, v poslední dnech takřka v přímém přenosu.

Předchozí

Dubanská má nové advokáty

Trendy v pracovním právu: Péče o děti bude teď tím hlavním 

Další