Nečekané změny: Káňová, Souček, Prudíková i Dohnal

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Začátek podzimu provázejí další výrazné advokátní a poradenské personálie. O překvapení roku se postarala kancelář Arrows, do níž majetkově vstoupila německá poradenská skupina ETL. Podobně nečekaný je ale také odchod Marcely Káňové z partnerské pozice v kanceláři Císař, Češka, Smutný. Zajímavé posily pak ohlásila kancelář Havel & Partners. A EY oznámilo, že ji v Česku povede místo Magdaleny Souček Martina Kneiflová.

Jak Marcela Káňová potvrdila exkluzivně pro Lawyers & Business, z kanceláře Císař, Češka, Smutný se rozhodla odejít po více jak šesti letech. Kam budou směřovat její další kroky, zůstává podle jejích slov prozatím otevřené, nadále se však bude věnovat publikační a přednáškové činnosti a působení v rozkladové komisi Úřadu pro ochranu hospodářské činnosti. Káňová patří k předním expertkám na právo veřejných zakázek a obecně na hospodářskou soutěž. Na ÚOHS i v minulosti působila, a to jako ředitelka odboru monitoringu veřejných zakázek a bid riggingu.

Nástup třech nových advokátek v minulých dnech oznámila kancelář Havel & Partners. Zejména v osobě Dany Prudíkové, bývalé náměstkyně ministra školství a ředitelky legislativního odboru ministerstva spravedlnosti v době prosazování nového občanského zákoníku, firma získala výraznou posilu i pro své akademické a legislativní aktivity. Ty má na starosti zejména partner kancelář – a rovněž bývalý ministerský náměstek – František Korbel.

Havel & Partners ale rovněž oznámili interní povyšování, někdejší právník PPF Petr Dohnal se stal  jejím novým partnerem. „Petr Dohnal velmi rychle prokázal své odborné i manažerské kvality, proto se po 13 měsících od nástupu do kanceláře stává partnerem. Zaměří se na vybudování a řízení robustního a stabilního mezioborového právního M&A týmu se specializací na distressová aktiva, který by klientům umožnil v maximální míře využít potenciální příležitosti v tržní postcovidové situaci,“ uvedl k jeho jmenování řídící partner firmy Jaroslav Havel.

EY se v Česku rovná Magdalena Souček, tak to jistě dlouhodobě vnímalo hodně z nás. Od příštího roku se ale situace změní. Jak informoval Forbes.cz, vhledem k interním „věkovým“ pravidlům Souček jako vedoucí partnerka skončí a na její místo nastoupí Martina Kneiflová, nynější partnerka daňového oddělení a vedoucí týmu poradenství v oblasti lidských zdrojů v České republice. 

„Magdalena Souček zůstane s EY spjata i nadále, například v rámci soutěže EY Podnikatel roku, jež tento rok vyhlásila již 22. ročník a jejíž renomé a prestiž pomohla v Česku vybudovat. Díky ní se daří každoročně objevovat úspěšné české podnikatele, kteří dostávají možnost prezentovat svůj talent a know-how i v rámci celosvětového finále této soutěže. Bude také mimo jiné působit jako poradkyně společnosti a věnovat se CSR projektům,“ uvedla EY.

Předchozí

Novotná: Advokáti by na sebe neměli útočit

Selucká: Jezdit na školení do Prahy je pro mnohé náročné

Další