Novotná: Advokáti by na sebe neměli útočit

|

„Komora by měla především reagovat na poptávku advokátů. Odborné vzdělávání myslím funguje, samozřejmě vždy můžou být kvalitnější lektoři, modernější metody. Jsem moc ráda, že se nám podařilo zareagovat na covidovou situaci a pokračovali jsme na online platformách jak při školení koncipientů, tak při školení advokátů,“ sdělila na úvod Lawyers & Business: FORUM současná místopředsedkyně České advokátní komory Monika Novotná, která kandiduje do představenstva Komory za platformy Kandidátka 21 a Moderní advokacie.

Novotná podle svých slov nezaznamenala, „že by na Komoru přišel nějaký požadavek na to, že by měl advokát potřebu být vzděláván v nějakých soft skills, ať již jde o management, psychologii, jednání s klientem, zvládání stresu, což je dnes také nepochybně téma“.

„Ale nedávno jsem byla na regionálním setkání v Plzni a tam zejména ze strany mladých advokátek zazněla touha po podpoře toho, jak zvládat rodinu i profesi a jakým způsobem si vyměňovat zkušenosti. Nešlo o to, že by to nezvládaly, každá z nás se k tomu nakonec nějakým způsobem dopracuje. Šlo jim o to mít platformu, kde by si mohly vyměňovat zkušenosti, ať již ryze profesní a odborné, tak i ve sféře, která souvisí s managementem kanceláře. A to je určitě vhodné. Určitě také souhlasím s tím, že je neustále zapotřebí vzdělávat advokáty v oblasti stavovských a etických předpisů. I mou představou je advokacie jako noblesní povolání, kde se kolegové k sobě chovají hezky, kde na sebe neútočí, dokáží zajít na kávu a současně být zástupci protistran. Není mi blízký konfliktní a arogantní způsob jednání a bohužel se s tím někdy setkáváme,“ pokračovala při svém úvodním vystoupení Monika Novotná.

Lawyers & Busines: FORUM diskutují vybraní kandidáti do představenstva České advokátní komory, každou ze čtyř kandidujících platforem vždy reprezentuje jedna advokátka či jeden advokát. Kulaté stoly moderuje šéfredaktor magazínu Lawyers & Business Jan Januš. Jsou k dispozici čtyři vydání: Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku a Digitalizace a elektronická advokacie + Rozšiřování služeb poskytovaných advokáty a Služby a komunikace České advokátní komory a Vzdělávání advokátů.

Předchozí

Inspirativními právničkami jsou Hrdá, Křesťanová či Procházková

Nečekané změny: Káňová, Souček, Prudíková i Dohnal

Další