Žantovský pracuje pro Dentons a pokračují i další personálie

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Konec roku přináší ještě zásadní personálie. Bezesporu nejvýraznější je příchod legendy polistopadové diplomacie a politiky Michaela Žantovského do poradenského sektoru. Stranou bychom ale neměli nechat ani nástup dvou nových ústavních soudců, Zdeňka Kühna a Lucie Dolanské Bányaiové. Nové posily hlásí rovněž Eversheds Sutherland, Rowan Legal nebo Wolf Theiss.

Michael Žantovský rozšířil řady seniorních poradců Dentons, konkrétně společnosti Dentons Global Advisors – Albright Stonebridge Group, jíž předloni vytvořila Dentons s poradenskou firmou tehdy vedenou Madeleine Albrightovou. I proto dává příchod Žantovského k této značce svou logiku. „Velvyslanec Žantovský k nám přináší hluboké a neocenitelné znalosti regionu a bude přínosem pro společnosti, které vidí střední a východní Evropu jako region příležitostí a investic,“ sdělil Philip Reeker, partner a vedoucí evropské a eurasijské praxe společnosti ASG.

„Velvyslanec Michael Žantovský přichází po význačné kariéře diplomata, politika a spisovatele. V poslední době působil jako výkonný ředitel Knihovny Václava Havla, prezident Aspen Institute Praha, člen Programové rady Nadace Forum 2000 a externí poradce prezidenta České republiky pro zahraniční politiku. Předtím působil jako velvyslanec České republiky ve Spojených státech, Izraeli a Spojeném království a jako politický ředitel Kanceláře prezidenta republiky a mluvčí prezidenta Václava Havla. Byl i předsedou Občanské demokratické aliance, senátorem a předsedou Výboru pro zahraniční záležitosti, obranu a bezpečnost,“ připomíná v této souvislosti Dentons.

Vedle Žantovského nastupuje do Dentons rovněž další dřívější diplomat, Sergiy Tsivkach. „Byl generálním ředitelem vládní agentury na podporu investic UkraineInvest a předtím působil jako poradce premiéra Denyse Shmyhala pro investiční politiku a ekonomický rozvoj. Pod vedením premiéra a ministra pro reintegraci dočasně okupovaných území řídil sekretariáty pracovních skupin ukrajinské vlády a byl poradcem prvního prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka a dalších vysokých úředníků nebo zákonodárců. Jako odborník na investice a obchodní právo pracoval v různých vedoucích funkcích na Ukrajině a ve Spojeném království. Přináší odborné znalosti o podnikání na Ukrajině a o hospodářské obnově a rekonstrukci země,“ uvádí o něm Dentons.

„Velvyslanec Tsivkach disponuje zkušenostmi ze soukromého i veřejného sektoru, umožňujícími investorům pochopit dynamiku a příležitosti, které se před nimi na Ukrajině otevírají. V době, kdy je obnova země zásadním tématem, bude jeho spolupráce významnou součástí naší rozšířené nabídky poradenských služeb na Ukrajině,“ dodává Reeker.

Eversheds Sutherland pak po nedávném představení stále ještě nových kolegů, oznámila příchod nového partnera Jaroslava Tajbra (na fotografii, pozn. red.), který dříve působil ve Squire Patton Boggs, a také Anastasije Leviny.

„Těším se, že Jaroslav přispěje svými odbornými znalostmi k dalšímu rozvoji firmy v oblasti IP a IT,“ uvedl spoluřídící partner kanceláře Bořivoj Líbal. „Jaroslav se zaměřuje na ochranu duševního a průmyslového vlastnictví, právo informačních technologií a elektronických komunikací, ochranu osobních údajů a kybernetickou bezpečnost. Má rovněž odborné znalosti v oblasti fúzí a akvizic, zejména pro technologické transakce, a dále v pracovněprávních, smluvních a soudních záležitostech. Jeho odborná specializace zahrnuje technologie jako je umělá inteligence, strojové učení, robotická automatizace procesů, autonomní řízení, Edge Computing, virtuální realita, blockchain či Internet of Things,“ dodala kancelář.

Anastasija Levina se v Eversheds Sutherland „zaměřuje na právo nemovitostí, pracovní právo a litigace. Má zkušenosti z mezinárodních advokátních kanceláří bpv Braun Partners nebo Schönherr. Kromě toho Anastasija absolvovala stáž na Ústavním soudu a působila jako dobrovolnice u Organizace pro pomoc uprchlíkům. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde získala specializaci v oblasti trestního práva. Zajímá se také o IT/IP právo“.

Eversheds Sutherland naopak opouští expert na pracovní právo Ondřej Beneš, který bude od začátku příštího roku counselem kanceláře Wolf Theiss. Ta nedávno ohlásila rovněž příchod Marie Talašové. „Pracovně-právní tým Wolf Theiss v Praze se má začátkem příštího roku dále rozšířit o další juniorní pozice a bude pokračovat ve spolupráci s pracovně-právním týmem v Bratislavě, kde společně radí klientům s aktivitami v České republice i na Slovensku,“ dodala kancelář.

Nový nástup ale ohlásila ještě před koncem roku rovněž další kancelář. Tým věnující se fúzím a akvizicím Rowan Legal, vedený Janem Freyem, doplnila Pavlína Růžičková. „Pavlína je velmi zkušená advokátka s letitou praxí v předních českých i zahraničních advokátních kancelářích. Jejím příchodem získává náš kontinuálně rostoucí tým pro oblast fúzí, akvizic a daní velkou posilu,“ uvedl Jan Frey.

Předchozí

O co půjde v jednotném environmentálním stanovisku?

Stehlík: White & Case významně rozvine oddělení sporů

Další