Advomate v další fázi, rostoucí Resolv a další personálie

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Nový rešeršní systém Advomate, využívající umělé inteligence, vstoupil do další fáze a jeho zakladatel Ondřej Hlaváč nám popsal všechna dosavadní vylepšení. Resolv dál personálně roste a nástupy bývalých partnerů jiných firem pak nedávno oznámily kanceláře Schönherr nebo PwC Legal.

O nové rešeršní platformě Advomate jsme vás už informovali. „V prvé řadě jsme kladli velký důraz na zvýšení přesnosti při tvorbě rešerší, což se do značné míry povedlo díky rozšíření kontextu a testování různých způsobů, jak rešerši tvoří,“ říká k další fázi systému Advomate, který je už všeobecněji dostupný, jeho zakladatel Ondřej Hlaváč.

„Nově si tak uživatelé mohou užívat přístup k judikatuře v celém jejím rozsahu a více než 25 právních předpisů, které aktivně dle přání komunity dále rozšiřujeme. Další velkou novinkou je snížení ceny licencí, abychom nástroj zpřístupnili co nejširšímu spektru uživatelů. Nyní lze získat přístup od 490 korun na měsíc. Za tuto cenu uživatelé ušetří hodiny času týdně, takže prakticky okamžitě uvidí návratnost času i peněz,“ přidává Hlaváč. 

„V neposlední řadě jsme přidali nové funkce jako je export rešerše, shrnutí nebo parafrázování dotazu. Při používání Advomate je nutné myslet na to, že záleží, jak dotaz formuluji. Pokud to na první pokus nevyjde, je možné se zkusit zeptat jinak nebo využít právě funkci parafrázování dotazu,“ dodává. 

Advokátní kancelář Resolv, kterou před nedávnem, jak jsme rovněž už psali, založili Petr Sprinz a Martin Štípa, rozšířili další dva advokáti, a to Tomáš Navrátil a Martin Kiac. Oba dříve působili v Havel & Partners. 

„Jsem moc rád, že mě Petr spolu s Martinem Štípou oslovili. Příležitost budovat kancelář, která stojí na vzájemně sdílených hodnotách, tedy především na respektu a slušnosti, entuziasmu pro právo a snaze nalézt optimální řešení vedoucí ke spokojenosti klienta, je pro mě splněný sen a současně velká výzva. S velkou radostí jsem jejich nabídku přijal a těším se na úspěšné budování značky Resolv,“ uvedl Navrátil, který se, jak připomíná Petr Sprinz, „zaměřuje především na oblast akvizic a prodejů společností, Venture Capital a Private Equity, závazkové a korporátní právo“. 

Kaic se podílel „na zastupování klientů ve významných insolvenčních řízeních a soudních sporech, zejména korporátních, stavebních, pojišťovacích či sporech z nekalé soutěže“, věnuje se „rovněž oblasti sportovního práva, ve které poskytoval právní poradenství jak sportovním svazům, tak sportovcům či sportovním agentům“.

Personálií se ale v současné době odehrává daleko více. Jako první jsme vás tento týden informovali o příchodu Olgy Kaizar, dřívější lokální partnerky Deloitte Legal, do PwC Legal. Marek Bomba po konci v Eversheds Sutherland nastoupil jako counsel v Schönherr. A novou advokátku přivítala například i Aegis Law, konkrétně Martinu Benešovou.

Předchozí

Olga Kaizar je novou associate partnerkou PwC Legal

Tunkl: Současný systém srážek ze mzdy nefunguje

Další