Holásek, Richter i Prudíková aneb velké personálie roku 2021

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Senátor Jan Holásek, dřívější spoluzakladatel největší právní firmy na trhu Havel, Holásek & Partners (nyní Havel & Partners), se letos vrátil do velké advokacie a spojil své jméno s HKDW. Přední expert na insolvenční právo Tomáš Richter pak přešel z Clifford Chance do JŠK a Pavel Boguský zamířil ze stejné kanceláře na partnerskou pozici do Dentons. Tu mimochodem od jara nově vede Petr Zákoucký. Jak je patrné, na závěr roku jsme pro vás připravili místo týdenního ohlédnutí za zajímavostmi v advokacii celoroční zhodnocení těch nejvýznamnějších personálií. 

Jan Holásek a HKDW Holásek

I když se Jan Holásek do budoucna vidí zejména v politice a mluví se o tom, že se bude v příštích komunálních volbách ucházet o post královehradeckého primátora, vytvořil rovněž novou advokátní kancelář s HKDW. „Příležitostí diskutovat o možné spolupráci v advokacii bylo hodně, ale zaujala mě možnost zahájit spolupráci s kolegy z pražské advokátní kanceláře HKDW Legal, která se věnuje insolvenci, litigaci, sporům, M&A, compliance, ale i trestnímu právu či rakouské a německé klientele. Zaujal mě jejich přístup k advokacii. Jsou velmi kvalitním právním týmem, s velkými zkušenostmi domácími i mezinárodními, chtějí si ale držet velikost střední kanceláře do 25 lidí, to znamená velikosti, kdy už můžete dělat velké projekty, ale zároveň se všichni osobně znáte. Velmi se mi líbí i jejich přístup k hodnotám, důraz na etiku a noblesu advokátní profese,“ popisoval Holásek v exkluzivním rozhovoru pro Lawyers & Business, v němž rovněž tyto novinky oznámil.

Foto: Daniel Hromada

Petr Zákoucký a Dentons

Dosavadní řídící partner Dentons v České republice Michal Hink nastoupil poměrně nečekaně do švédské firmy Heimstaden. Na jeho dosavadní místo tak nastoupil Petr Zákoucký. „Kromě role vedoucího partnera bude Petr Zákoucký i nadále vedoucím energetické praxe a jedním ze dvou vedoucích korporátní/M&A praxe v pražské kanceláři Dentons. Petr je partnerem v pražské kanceláři Dentons od roku 2017 a má 15 let zkušeností s poskytováním právního poradenství v oblasti fúzí a akvizic, hospodářské soutěže, regulatoriky a soudních sporů, zejména klientům působícím v odvětví energetiky, těžby a zpracování ropy a zemního plynu, těžby dalších nerostných surovin a infrastruktury,“ sdělila za kancelář Amanda Lowe.

Foto: Dentons

Bernhard Hager a Eversheds Sutherland

Kancelář Eversheds Sutherland v České republice a na Slovensku nově řídí Bernhard Hager, který vystřídal Stanislava Dvořáka, jenž ale v kanceláři – jež původně nesla jeho a Hagerovo jméno – rovněž zůstal. Z firmy ale několik zkušených lidí odešlo, jejich jména se začínají objevovat v souvislosti s v České republice novou značkou Aegis Law, o níž mají být podrobnosti oznámeny na začátku příštího roku. „Mým největším úkolem v nové roli bude další posilování integrace českého a slovenského týmu a zejména také prohlubování spolupráce v rámci zemí střední a východní Evropy. Jde z pohledu potenciálního růstu o perspektivní region, jehož rozvoj patří k prioritám Eversheds Sutherland,“ uvedl Hager.

Foto: Eversheds Sutherland

Tomáš Richter a JŠK

Docent Tomáš Richter patří k největším českým expertům na insolvenční právo a léta působil – podobně jako třeba Pavel Boguský, který se letos vydal do Dentons – v jedné z nejlépe hodnocených právnických firem světa, Clifford Chance. Letos se ale vydal do JŠK: „Po dvaceti pěti letech ve velkých mezinárodních kancelářích se velmi těším na práci v nezávislé lokální praxi. Chci se také z akademické sféry přesunout mnohem blíže ke klientům. JŠK je česká butiková kancelář s výbornou reputací, pokud jde o kvalitu i o integritu, a s jejími zakládajícími partnery se velmi dobře známe jako někdejší kolegové již déle, než dvacet let. Mám trochu pocit, jako bych se vracel domů.“

Foto: JŠK

Dana Prudíková a Havel & Partners

Po letech namlouvání pak přišla do kanceláře Havel & Partners bývalá šéfka legislativy na ministerstvu spravedlnosti a v poslední době náměstkyně na ministerstvu školství Dana Prudíková. Do Havel & Partners ale nastoupily během roku 2021 desítky dalších právníků, a to i do vysokých pozic. 

Foto: Havel & Partners
Předchozí

Steve Kozak se vrací z Nového Zélandu do Clifford Chance

Jan Pleskot je novým finančním ředitelem 2N Telekomunikace

Další