Noví šéfové v KPMG i Deloittu a růst Aegis Law i Arrows

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Po nedávném střídání řídící partnerky v EY dochází rovněž ke změnám šéfům v dalších dvou firmách náležících do velké čtyřky: v KPMG a v Deloittu. Nová advokátní kancelář Aegis Law rychle směřuje mezi středně velké hráče a k dalšímu posunu v plánovaném rozvoji dochází také v Arrows, která na konci května slavnostně otevřela svou českobudějovickou pobočku. Má s ní rovněž mezinárodní ambice.

V KPMG ve střední a východní Evropě by mohli v příštích letech hrát právníci ještě větší roli než dosud. Síť totiž v tomto regionu nově řídí řídící partner KPMG v České republice a rovněž zakladatel její zdejší advokátní kanceláře Radek Halíček. „Bude mít zodpovědnost za kanceláře v 15 zemích, kde pro KPMG pracuje přes 6000 lidí. Halíčkovým cílem je posílit kolektivní strategii KPMG a zároveň postavení regionu CEE v rámci globální sítě. Ze sítě KPMG v CEE chce udělat firmu s obratem více než miliarda eur. Zaměří se také na pokračování pomoci, kterou středoevropští zaměstnanci KPMG poskytli kolegům z Ukrajiny. Za prioritu považuje i spolupráci na globálním závazku KPMG ohledně dosažení uhlíkové neutrality,“ uvedla poradenská firma. 

V pozici Country Leadera českého Deloittu pak po šesti letech vystřídal Dianu Rádl Rogerovou Miroslav Svoboda,  seniorní partner v daňovém a právním oddělení firmy. „Mou vizí je Deloitte jako „akcelerátor“ znalostí a inovací, projevující se ve všech oblastech, kde se angažujeme – auditu, daních, právu a poradenství finančním, technologickém i v oblasti řízení rizik. Velkou prioritou je pro nás využít potenciálu spojení nejlepších lidí a technologií ve prospěch našich klientů a společnosti. Razím heslo, že velké výsledky se skládají z mnoha dílčích, a záleží na jejich propojení; je smutné, že nám to znovu musela připomenout aktuální ekonomická a geopolitická situace,“ plánuje Svoboda: „Jsou před námi velká témata jako udržitelnost, zdroje energií, dodavatelské řetězce a růst cen, digitální ekonomika, zdraví, bezpečnost – to vše se propojuje a Deloitte v těchto tématech chce a bude hrát významnou roli.“ 

Personální posuny oznámila rovněž kancelář Aegis Law, která vznikla teprve v závěru loňského roku, v rámci ročenky Advokátní kanceláře roku 2021 od Lawyers & Business už ale za loňské čtvrté čtvrtletí reportuje tržby téměř devět milionů korun. Pokud tak letos dosáhne na nějakých 40 milionů korun, zařadí ji to, rovněž nyní se zhruba 20 lidmi v týmu, mezi středně velké hráče na českém právním trhu. Její ambice jsou ale ještě větší, jak v nedávném rozhovoru naznačili partneři kanceláře. 

Výrazné ambice přepsat český právní trh má rovněž kancelář Arrows, která nedávno otevřela svou další kancelář – po Olomouci, Hradci Králové, Praze a sedmi kontaktních místech v dalších českých městech – tentokrát v Českých Budějovicích a pod vedením Petra Valenta. „Strategické vedení Arrows považuje jižní Čechy za region s velkým potenciálem, který se znásobí dokončením dálnice D3. Tradičně navíc kraj těží ze sousedství s Německem a Rakouskem. Právě investice firem z těchto zemí pomohly region dále rozvíjet,“ uvedla v této souvislosti kancelář. 

„Čím dál více jihočeských podniků i fyzických osob ale nyní naopak investuje v příhraničí – rozvíjí se vzájemný obchod a lidé mají zájem o koupi zahraničních nemovitostí, především v blízkých Alpách. I proto cítíme, že nastal správný čas zde začít budovat náš byznys. Mnoho místních podnikatelů zvažuje export svých produktů za hranice a díky našim zkušenostem a spolupracujícím advokátním kancelářím v zahraničí umíme klienta nejen provést veškerým právním procesem, od analýzy podmínek vstupu daného produktu na daný trh, až po získání potřebných licencí a přípravu smluv, ale zároveň mu tam najít vhodné obchodní partnery,” plánuje pak Petr Valent.

„Hlavní myšlenkou Arrows je na jihu Čech vybudovat advokátní kancelář, která bude moct obsloužit klienty bez ohledu na složitost, odbornost či velikost kauzy. Za tím účelem budou budějovický tým tvořit odborníci na různé oblasti práva, ke kterým se přidají i specialisté na daně, pojištění a dotace, aby klienti, a to nejen z řad podnikatelů, mohli získat komplexní poradenství pod jednou střechou,“ sdělila dále kancelář

„Dlouhodobě hledáme nové partnery pro rozšiřování Arrows filozofie, tedy samostatnost založenou na silné podpoře značky. Petr Valent je ztělesněním této vize,” dodal pak partner Arrows Jakub Dohnal.

Předchozí

PRK Partners nově spoluvede Václav Bílý

Novela nového stavebního zákona zachovává základní principy jen zdánlivě

Další