Slanina: ČAK by měla ukazovat, co může přinést automatizace

|

„Z mého pohledu je digitalizace hlavně příležitost, jak advokacii posunout dál,“ pronesl v Lawyers & Business: FORUM Lukáš Slanina, lídr kandidátky Komora 2.0 „Líbilo by se mi, kdyby Komora byla tím etalonem, kdyby ukazovala advokátům, jaké jsou možnosti. Ne nutně tím, že musí vyvíjet nějaké specializované systémy, ale aby ukázala advokátům, co digitalizace vůbec znamená. Co může přinést automatizace. Aby pomáhala trochu nahlodávat ten vžitý konzervatismus u advokátů.“

„Tím, že se nestaneme rozbíječi strojů a budeme se digitalizace bát, ale uvidíme v ní to odbourání rutiny. To, co říkal Robert Němec: zbytečných přejezdů kvůli nahlížení do spisů, zjednodušení vlastní práce. A tím zlepšení služeb klientům, o což jde v důsledku nejvíce. A tím si rozšíříme pole působnosti, které mohou advokáti obsáhnout,“ dodal Slanina v úvodu.

Lawyers & Busines: FORUM diskutují vybraní kandidáti do představenstva České advokátní komory, každou ze čtyř kandidujících platforem vždy reprezentuje jedna advokátka či jeden advokát. Kulaté stoly moderuje šéfredaktor magazínu Lawyers & Business Jan Januš. Nyní jsou k dispozici tři vydání: Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku a Digitalizace a elektronická advokacie + Rozšiřování služeb poskytovaných advokáty a Služby a komunikace České advokátní komory. V srpnu pak zveřejníme čtvrtou debatu, a to na téma Vzdělávání advokátů.

Foto: Daniel Hromada

Předchozí

Elektronické volby na Slovensku víc advokátů nepřilákaly

Januš: Zákony jsou tak složité, že musíme žít v době příručkové

Další