Toman: Obviněním z toho, že nejsme otevření, nerozumím

|

„My jsme ti, kteří nejsou otevření a všechno tají, jak jsme teď slyšeli, i když si myslím, že to není pravda,“ reaguje v Lawyers & Business: FORUM Petr Toman, který má jako náhradník představenstva České advokátní komory na starosti vnější vztahy a mediální politiku, na kritiku ze strany jednoho z lídrů kandidátky Otevřená advokacie Tomáše Nahodila. „Od posledního sněmu jsme rozjeli twitterový účet, Advokátní deník, Rychlé zprávy z představenstva, pořádání tiskových konferencí, uspořádali jsme mnoho zajímavých projektů. Proto nerozumím tomu, proč jsme obviňováni, že nejsme otevření.“ Toman v diskusi reprezentoval platformu Kandidátka 21.

Celé současné vedení podle něj podporuje regiony i advokáty jako takové, což se projevilo například založením takzvaných VOPOZů, tedy výborů na odbornou pomoc advokátům.

„Slyším námitky, ale hluboce se s nimi neztotožňuji,“ říkal Toman: „Neumím oddělit mediální politiku od zásad a hodnot, které advokacie zastává. Proto má Kandidátka 21 ve svém programu, i když je jen šestibodový, jednotu advokacie, nezávislost advokacie, ochranu samosprávy. To jsou hodnoty, které ctíme, a to celou dobu, co v Komoře působíme, a hodláme je ctít i do budoucna. Teprve potom můžeme dělat takovou politiku a takovým způsobem mediálně prezentovat Komoru.“

Lawyers & Busines: FORUM diskutují vybraní kandidáti do představenstva České advokátní komory, každou ze čtyř kandidujících platforem vždy reprezentuje jedna advokátka či jeden advokát. Kulaté stoly moderuje šéfredaktor magazínu Lawyers & Business Jan Januš. Jsou k dispozici čtyři vydání: Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku a Digitalizace a elektronická advokacie + Rozšiřování služeb poskytovaných advokáty a Služby a komunikace České advokátní komory a Vzdělávání advokátů.

Předchozí

Taylor Wessing získala exšéfa brněnské Aurixy

Stehlík: Parlament v historii tradičně obcházíme

Další