Trojan: Vytvoříme aplikaci s notifikacemi pro advokáty

|

„Moderní advokacie se vůči Kandidátce 21 nevymezuje. Moderní advokacie nekandiduje poprvé, naši kandidáti jsou na kandidátkách nyní pro třetí období. Téma minulých voleb bylo pro Moderní advokacie komunikace a vystupování Komory, komunikace dovnitř a komunikace navenek. Vzpomeňme si, jaká komunikace byla před pěti lety, téměř žádná. Pomineme-li Bulletin advokacie, Komora se bránila vystupovat vůči veřejném prostoru, měla s tím problém. To, kam se to za poslední čtyři roky posunulo, je skok do jiného století,“ řekl na úvod Lawyers & Business: FORUM Lukáš Trojan.

Moderní advokacie chce jít podle jeho slov ještě dál, zvažuje například vytvoření informační aplikace s notifikacemi, které by advokátům vyskakovaly při nejdůležitějších událostech.

„Pokud jde o služby, do jisté míry se přiblížím k tomu, co říká Komora 2.0. Vnímáme, že se mění doba,“ pokračoval pak Lukáš Trojan. „Věci, o kterých dnes mluví o něco mladší kolegové, pro nás nebyly historicky tématem. My jsme byli individualističtí, byli jsme rádi, že si tyto věci řešíme sami a že nám do toho nikdo nezasahuje. Faktem je, že se svět změnil a myslíme si, že velký deficit Komory je v tom, jak k advokátům přistupuje. Ale má to své limity. Nevnímáme Komoru jako právního rádce advokátů. Advokát je podnikatel a profesionál v oboru práva. Komora nemůže poskytovat právní rady advokátům jak vystupovat a už vůbec ne obsah právní služby klientům, i když i takové dotazy, jak jsem se dozvěděl, na Komoru občas chodí. Naopak co Komora musí, je významným způsobem zlepšit komfort a komunikaci s advokáty.“

Moderní advokacie tak například podle jeho slov chce zavést linku, jejímž prostřednictvím budou advokáti dostávat odpovědi na legitimní dotazy, a to v běžném a relevantní čase. Zpřístupněna by měla být rovněž kárná judikatura a na Komoře by mělo existovat přátelské zázemí například pro mimopražské advokáty, kteří do hlavního města zavítají. Naopak právní systémy Moderní advokacie podle Trojana advokátům poskytovat nechce.

Lawyers & Busines: FORUM diskutují vybraní kandidáti do představenstva České advokátní komory, každou ze čtyř kandidujících platforem vždy reprezentuje jedna advokátka či jeden advokát. Kulaté stoly moderuje šéfredaktor magazínu Lawyers & Business Jan Januš. Jsou k dispozici čtyři vydání: Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku a Digitalizace a elektronická advokacie + Rozšiřování služeb poskytovaných advokáty a Služby a komunikace České advokátní komory a Vzdělávání advokátů.

Předchozí

Do DLA Piper nastoupila Lenka Chmielová

Advokátní oslavy jsou v plném proudu

Další