Do PwC Legal zamířil Müller, expartner bpv i dřívější šéf právního v E.ONu

|

Nejčerstvější posilou advokátní kanceláře PwC Legal se stává zkušený advokát a odborník na energetické právo Marc Müller, který byl v minulosti partnerem bpv Braun Partners. V PwC Legal se bude z pozice vedoucího advokáta soustředit zejména na energetickou regulatoriku, oblast fúzí a akvizic a německou klientelu.

Marc Müller pracoval mezi roky 2005 a 2016 jako firemní právník v energetickém gigantu E.ON, od roku 2009 na pozici vedoucího právního oddělení. Ve struktuře dceřiných firem E.ON zastával i funkce jednatele, místopředsedy představenstva nebo člena dozorčí rady. Od roku 2016 působil na pozici partnera mezinárodní advokátní kanceláře bpv Braun Partners.

Ve své praxi se Marc účastnil transakcí včetně akvizic či divestic energetických firem nebo energetické infrastruktury. Podílel se také na straně investorů na arbitrážích ohledně solární energetiky. Vystudoval právo na Albert-Ludwig-Universität ve Freiburgu, titul MBA si poté doplnil na cardiffské University of Wales. Do advokátní praxe nastoupil v Německu v roce 2003, brzy se ovšem přesunul do České republiky.

„PwC jako celek je velmi silné v poradenství pro energetický sektor. I my, advokáti vidíme v této oblasti spoustu příležitostí. Věřím, že Marc nám svými zkušenostmi pomůže, abychom tento trh zaujali a byli na něm stejně úspěšní jako kolegové z ostatních oddělení PwC,“ říká řídící partner PwC Legal Petr Kincl.

Příchod Marka Müllera představuje další personální posílení PwC Legal, jehož řady od loňského léta, kdy vedení advokátní kanceláře převzal Petr Kincl, rozšířili seniorní advokáti Olga Kaizar, Martina Brůnová, Jiří Brabec a Petr Syrovátko.

Předchozí

Důvěra Čechů v Ústavní soud klesla

Nejvyšší soud odmítl dovolání bytového družstva v tzv. kauze H-SYSTÉM

Další